OTWP - el.gminne 2013

Wieści z MDP

OTWP
"OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ"
Eliminacje gminne
Mieścisko
18.03.2013r.

Dnia 18.03.2013r. o godzinie 10:00 w świetlicy OSP Mieścisko, odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież Zapobiega Pożarom", zorganizowany przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mieścisku oraz Urząd Gminy Mieścisko, który ufundował nagrody oraz dyplomy.
Konkurs został przeprowadzony w kategorii szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych.

Sędzia główny - kpt. Marek Piekutowski
Członkowie:
- Sekretarz Urzędu Gminy w Mieścisku - Pani Alicja Kędracka
- Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Mieścisku - Anna Twardowska
- Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Mieścisku - Marian Bodus
- Komendant Gminny Związku ZOSP RP w Mieścisku - Tomasz Napieralski

Uczestnicy ze szkół podstawowych:
- im. Stefana Czarniceckiego w Mieścisku pod opieką Pani Magdaleny Figaszewskiej
- im. Jana Pawła II w Popowie Kościelnym pod opieką Pani Bożeny Zochowskiej

Uczestnicy ze szkoły gimnazjalnej:
- im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku pod opieką Pana Mariusza Waseli

Przystąpili do rozwiązywania testu składającego się z 30 pytań. Po rozwiązaniu testu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na dół do garaży, aby zapoznać się ze sprzętem ratowniczo - gaśniczym. Specyfikację oraz przeznaczenie sprzętu przedstawił Dh. Mariusz Napieralski.

Po sprawdzeniu testów przez Jury konkursu 3 osoby ze szkoły gimnazjalnej przystąpiły do ustnej dogrywki składającej się z pytania w którym zawarte były 3 punkty.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Szkoły podstawowe:
I miejsce - Arkadiusz Krawczyk - Szkoła podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku (członek MDP przy OSP Żabiczyn)
II miejsce - Damian Walicki - Szkoła podstawowa im. Stefana Czarnieckiego w Mieścisku
III miejsce - Wioleta Lenart - Szkoła podstawowa im. Jana Pawła II w Popowie Kościelnym

Szkoły gminazjalne
:
I miejsce - Dorota Napieralska - Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku (członek MDP przy OSP Żabiczyn)
II miejsce - Szymon Pełczyński
- Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku
III miejsce - Weronika Przybylska - Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku

Na koniec konkursu Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Mieścisku wręczył podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do konkursu OTWP.

Naszą Gminę reprezentować będą dnia
26.03.2013r. na szczeblu powiatowym eliminacji OTWP w poszczególnych grupach wiekowych:

Szkoła Podstawowa:
- Arkadiusz Krawczyk
- Damian Walicki
- Wioleta Lenart

Gimnazjum:
- Dorota Napieralska
- Szymon Pełczyński
- Weronika Przybylska

Szkoły ponadgimnazjalne:
- Mariusz Napieralski
- Katarzyna Szymańska
- Justyna Wojciechowska

Nasza jednostka jest dumna z druhów posiadających tak dużą wiedzę z zakresu ochrony ppoż, biorących udział w OTWP, którzy zajmują tak wysokie lokaty.

Życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

Druhnie Dorocie oraz druhowi Arkadiuszowi
GRATULUJEMY!!!