Odszedł na wieczną służbę - 16.04.2012r.

Z życia straży w 2012r.

Odszedł na wieczną służbę

Dnia 16.04.2012r. odszedł z naszych szeregów na wieczną służbę, po ciężkiej chorobie przeżywszy 75 lat strażak honorowy, członek komisji rewizyjnej

druh Benon Rolewski.

Urodzony 9 maja 1936 roku. Bardzo barwny działacz społeczny, wieloletni członek Rady Parafialnej w parafii p.w św. Andrzeja Boboli w Żabiczynie, wieloletni sołtys wsi Żabiczyn, a także wieloletni działacz Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabiczynie. Zmarły druh Benon z Ochotniczym Pożarnictwem związany był od 47 lat.

W 1964r. został wybrany do Zarządu Zakładowej OSP w Żabiczynie, powierzono mu funkcję sekretarza, którą pełnił do roku 1968.
W 1974r. został ponownie wybrany do Zarządu jako zastępca naczelnika.
Od roku 1998 zasiada w Komisji Rewizyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabiczynie, pełniąc tę funkcję do ostatniego dnia swego życia.
W 1980r. zostaje wybrany na radnego Gminy Mieściko, reprezentując wieś i straż pożarną we władzach gminy.

Druh Benon był wspaniałym strażakiem, kolegą, wzorem do naśladowania, dzięki któremu nasza jednostka jest lepiej wyposażona, rozwija się przez co może nieść pomoc społeczeństwu.
Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za społeczną i ofiarną służbę na rzecz społeczności, pożarnictwa, naszej wsi, gminy i powiatu, odznaką
"WZOROWY STRAŻAK", "Logo Gminy Mieścisko', BRĄZOWY, SREBRNY i ZŁOTY Medal za Zasługi dla Pożarnictwa oraz WYSŁUGA LAT "45".

Cześć Jego Pamięci